LIVE - Mest læste Fodboldnyheder

Torsten Brix

- Ham kan hverken Nicki Bille eller Bendtner slå af

Nicki Bille er ved at brænde den sidste bro…
– Jeg har sms’et med ham nogle gange, og hver gang skriver han ’jeg kommer, jeg kommer’, men det gør han ikke. Han kommer i hvert fald ikke til at spille kampe for os i år. Heldigvis har vi Christian Offenberg, der lige nu er topscorer i Danmarksserien. Ham kan hverken Nicki Bille eller Nicklas Bendtner slå af lige nu.

Sådan siger Murat Kutuk, der er sportsdirektør i Ishøj IF, til Tipsbladet om Nicki Bille, der tidligere har lovet sig til Danmarksserie-klubben, men formen hos Bille er ikke til fodbold – mere.

- Han gav helt sikkert, hvad han havde i sig i starten, men det var tydeligt, at han var meget langt fra topformen. Man kunne da sagtens se, at han godt kan spille fodbold, men det hjælper ikke, når formen er helt i bund. Jeg er 43 år og i langt bedre form end Nicki, slutter Murat Kutuk.

LIVE - Mest læste Håndboldnyheder

LIVE - Mest læste ishockeynyheder