LIVE - Mest læste Fodboldnyheder

David Øhrstrøm

Derfor skændtes Lloris og Son ifølge Mourinho

Alt var ikke lykke og glade stunder, selvom Tottenham mandag slog Everton med 1-0.
På vej ned i spillertunnellen da der var fløjtet til pause, var Tottenham-profilerne Son Heung-min og Hugo Lloris i den grad tæt på at ryge i totterne på hinanden, skriver Mirror.

Harry Winks var faktisk nødt til at lægge sig imellem de to parter, men ifølge holdets manager, Jose Mourinho, var der ikke tale om nogen alvorlige problemer.

- Hugo (Lloris, red.) mente, at på det tidspunkt i kampen skulle de offensive spillere arbejde lidt hårdere, og han skændtes med Sonny (Son, red) og Sonny med ham, udtalte Mourinho efter kampen.

De to kamphaner lagde dog hurtigt deres stridigheder til side og sammen med resten af Tottenham-holdet, hentede ”Spurs” alle tre point, så de nu indtager ottendepladsen.

LIVE - Mest læste Håndboldnyheder

LIVE - Mest læste ishockeynyheder