Antoine Griezmann i overraskende skifte?
Antoine Griezmann har haft en rigtig flot karriere, hvor den rutinerede franskmand bl.a. står noteret for hele 137 kampe for det franske landshold.
Han har også en flot karriere på klubplan, hvor han har spillet 102 kampe for Barcelona, 202 kampe for Real Sociedad og 445 kampe for Atletico Madrid, hvor han stadig spiller.
Den franske stjerne har kontrakt med Atletico Madrid i to sæsoner endnu, men nu begynder der at være historier om, at han muligvis kan være på vej væk fra den spanske storklub allerede i dette transfervindue.
Det kan være et ret overraskende skifte, Griezmann ender i, hvis han skifter. Det mexicanske medie TUDN MEX skriver i hvert fald, at franskmanden er i kontakt med den mexicanske klub Monterrey.
Hvis han laver det skifte, vil han bl.a. blive holdkammerat med den tidligere Real Madrid-stjerne Sergio Ramos.