LIVE - Mest læste Fodboldnyheder

Jasmin Beganovic

Zlatan rasende på dommer

Zlatan Ibrahimović var alt andet end tilfreds med dommer Antony Gautier efter kampen mod St. Etienne. Svenskeren var rasende efter kampen.
Da kampen mellem St. Etienne og Paris SG blev fløjtet af, så farede en del spillere fra den franske hovedstads klub over til dommeren. Blandt de ophidsede spillere var Zlatan Ibrahimović.

Dagen derpå fortæller Zalatan hvad han egentlig sagde til dommeren, og i ægte Zlatan-stil, så svarede han bare dommeren igen, efter at denne havde bedt ham om at være stille.

- Vi laver alle fejl, selv dommere laver fejl. Til sidst bad dommeren mig om at tie stille, og jeg sendte det samme tilbage i hovedet på ham. Han skulle da også være stille, siger Zlatan til Eurosport.

Superstjernen har scoret 25 kampe indtil videre, hvilket er imponerende i sig selv. Paris kunne med en sejr have ført ligaen med hele syv point ned til Lyon, men efter det uafgjorte resultat så er det kun fem point der adskiller nummer et og nummer to.

LIVE - Mest læste Håndboldnyheder

LIVE - Mest læste ishockeynyheder