LIVE - Mest læste Fodboldnyheder

Daniel Zass

Køb bedre sikkerhed i stedet: Barfodet mand vil highfive afvisende Fabinho i Saudi

Den saudiarabiske liga har brugt intet mindre end syv milliarder kroner på at hente spillere denne sommer. Alligevel var der ikke ressourcer nok til at holde en baneløber fra at løbe på banen og forsøge at highfive en afvisende Fabinho.
Den saudiarabiske liga har brugt sammenlagt 7,1 milliarder kroner på at hente nye spillere denne sommer.

Flere prominente navne er kommet til ørkenstaten som Neymar, Mahrez, Benzema og Fabinho, men hverken penge eller stjerner er nok til at holde en enkelt saudiarabisk mand fra at komme ind på banen i opgøret mellem Okhdood og Fabinhos Al Ittihad, torsdag aften.

En barfodet baneløber løb ind på banen og forsøgte at highfive Fabinho, der imidlertid afviste og ikke udviste synderlig interesse i den lalleglade baneløber.

Værre endnu lignede det, at security-holdet ikke havde taget de rigtige sko på, for man havde svært ved at fange tossen.

LIVE - Mest læste Håndboldnyheder

LIVE - Mest læste ishockeynyheder