Kasper Duelund Jensen

Brighton med klar udmelding: Ingen aftale om Cucurella!

Marc Cucurella ser ud til at må vente lidt endnu på at få sin fremtid afklaret.
Onsdag kunne flere medier og transfereksperter meddele, at Marc Cucurella var på vej til Chelsea, da "The Blues" angiveligt skulle være blevet enige med Brighton om en transfer. De rapporter fortæller dog ikke sandheden ifølge klubben fra den engelske sydkyst.

Brighton har i den forbindelse lagt en udmelding op på både klubbens hjemmeside og klubbens Twitter-profil, hvori man gør det klart, at der ikke er indgået en aftale med nogen som helst klubber om at sælge Cucurella.

Den 24-årige venstreback fra Spanien har været et velkendt navn under sommerens transfervindue, hvor han også har været sat i forbindelse med Manchester City og Barcelona.