Fodbold nyheder

Torsdagens internationale rygter

Af Daniel Fisker

FC Barcelona spiller hovedrollen i dagens internationale rygter.

Article image
Ritzau-Scanpix

Olympique Lyon-præsidenten Jean-Michel Aulas har afvist rygterne om, at Memphis Depay er på vej til FC Barcelona. (Evening Standard)

Paris Saint-Germain-spillerne er ved at miste tilliden til klubbens træner Thomas Tuchel. Spillerne er utilfredse med, at den tidligere Borussia Dortmund-træners eneste taktik er at give Neymar bolden. (Daily Mail)

Rygterne har længe sendt Inter-angriberen Lautaro Martinez til FC Barcelona. Nu er der tilsyneladende kommet andre boller på suppen i den catalanske storklub. Den nye træner Ronald Koeman foretrækker således Martinez’ holdkammerat Romelu Lukaku. (Sport)

Rygterne sender i øjeblikket FC Barcelonas midtbanedynamo Arturo Vidal til Inter. Nu er transferplanerne sat i bero, fordi Milano-klubben først vil sælge spillere, før de køber nye spillere. (Calciomercato)

Gareth Bale er nu tættere på at forlade Real Madrid, end han nogensinde har været. Meget tyder derfor på, at waliserens syvende år i den spanske hovedstadsklub bliver hans sidste. (Sky Sports)

FC Barcelona kommer efter al sandsynlighed til at vinde kapløbet om den 19-årige Ajax-højreback Sergiño Dest, som også er på blokken i flere europæiske storklubber. (Caught Offside)

Diego Costa jages i øjeblikket af tyrkiske Fenerbahce, fordi den spanske angriber i øjeblikket forbereder sig på at forlade Atlético Madrid denne sommer. (Daily Mail)

FC Barcelona-træneren Ronald Koeman har høje tanker om talenterne Konrad de la Fuente, Pedri og Riqui Puig. (Caught Offside)

Olympique Lyon-præsidenten Jean-Michel Aulas har afvist rygterne om, at Memphis Depay er på vej til FC Barcelona. (Evening Standard)

Paris Saint-Germain-spillerne er ved at miste tilliden til klubbens træner Thomas Tuchel. Spillerne er utilfredse med, at den tidligere Borussia Dortmund-træners eneste taktik er at give Neymar bolden. (Daily Mail)

Rygterne har længe sendt Inter-angriberen Lautaro Martinez til FC Barcelona. Nu er der tilsyneladende kommet andre boller på suppen i den catalanske storklub. Den nye træner Ronald Koeman foretrækker således Martinez’ holdkammerat Romelu Lukaku. (Sport)

Rygterne sender i øjeblikket FC Barcelonas midtbanedynamo Arturo Vidal til Inter. Nu er transferplanerne sat i bero, fordi Milano-klubben først vil sælge spillere, før de køber nye spillere. (Calciomercato)

Gareth Bale er nu tættere på at forlade Real Madrid, end han nogensinde har været. Meget tyder derfor på, at waliserens syvende år i den spanske hovedstadsklub bliver hans sidste. (Sky Sports)

FC Barcelona kommer efter al sandsynlighed til at vinde kapløbet om den 19-årige Ajax-højreback Sergiño Dest, som også er på blokken i flere europæiske storklubber. (Caught Offside)

Diego Costa jages i øjeblikket af tyrkiske Fenerbahce, fordi den spanske angriber i øjeblikket forbereder sig på at forlade Atlético Madrid denne sommer. (Daily Mail)

FC Barcelona-træneren Ronald Koeman har høje tanker om talenterne Konrad de la Fuente, Pedri og Riqui Puig. (Caught Offside)

Optakt

Fodbold nyheder

Magasin-artikler

Profiler

Ledere

Statistik

Champions League - Başakşehir - Paris SGChampions League - Dortmund - ZenitChampions League - Juventus - BarcelonaChampions League - Manchester U - RB Leipzig