Se hvorfor Darwin Núñez gik direkte i omklædningsrummet: Liverpool i problemer?
Liverpools nuværende form virker pt. lidt svingende, og frustrationerne har tydeligvis ramt spillere som Núñez.
Darwin Núñez ignorerede Liverpools udebanesupportere, da han gik direkte i omklædningsrummet efter deres 2-2-kamp mod Aston Villa onsdag aften.
Hans frustration var tydelig, og det er sandsynligt, at det skyldes, at han brændte en gylden chance for at bringe sit hold i front i slutningen af kampen.
Efter en kamp, hvor de burde have taget alle tre point, er der ingen tvivl om, at spillerne føler sig skuffede over ikke at have lukket kampen.
Det er en periode, hvor Liverpool virkelig skal finde tilbage til den form, der tidligere gjorde dem så stærke, hvis de vil være med i toppen af Premier League.
Ellers står Arsenal på spring til at åbne kampen om Premier League-titlen igen.